Humor je nejlepší náplast na rány života!!! (Bousset Wilhelm)

Petrohrad

12. března 2010 v 15:00 | Pavla K. |  Ruština
byl založen před 300 lety Petrem I. Velikým v deltě Něvy ústící do Finského zálivu.
Není se čemu divit, když řeknu, že je to druhé největší město Ruska se svými 4 milióny obyvatel.Toto město je velice zajímavé a důležité svoji historií. Najdete zde mnoho krásných památek-katedrálu Petra a Pavla, Petropavlovskou pevnost, obnovený chrám Vzkříšení Krista (ten je typický zdoben v Ruském duchu), katedrála sv. Izáka (Je považována za jednu z největších katedrál na světě, když jsem si ji prohlížel, tak je trochu podobná Bílému domu v USA. To není zase tak zvláštní, když Bílý dům a tuto katedrálu stavěl jeden architekt.)
Dále se musím zmínit o Petrodvorci.Je to komplex ukrývá mnoho zajímavosti například obnovenou Jantarovou komnatu, která byla za války uloupena Němci. Také zde najdete mnoho fontán (někde jsem četl, že až 170) původní sochy byly z bronzu. Postupem se obnovovaly za pozlacené.
Další známá a krásná památka je Zimní palác.Autorem této stavby se stala (dcera Petra I) Alžběta.Tento palác nabízí prohlídku krásné galerie Ermitáž, kterou založila Kateřina II.V dnešní se stala tato galerie největší obrazárnou na Světě.
Za zmínku určitě stojí i to, že v Petrohradě můžete prožít za bílých nocí otevírání mostů nad řekou Něvy.
Nebo také velkolepá ulice jménem Něvský prospekt. Tato ulice se táhne od Něvy 5 km do centra města.Když se projdete po této ulici, tak si připadáte jako malý človíček mezi mohutnými památkami a určitě nikdy nezapomenete na tento zážitek.
Myslím si, že Petrohrad je nejhezčí a nejzajímavější město Ruska, je hezčí i než hlavní město největšího státu světa, Moskva.

ZDROJ: http://www.123abc.cz/cestovani-cestovni-kancelare-last-minute/sankt-peterburk-petrohrad.php


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama